Vybavení laboratoře

Laboratoř


V laboratoři jsou k dispozici specializované přístroje pro studium kognice a chování, nicméně těžiště činnosti v laboratoři spočívá ve využití dnes již standardních pomůcek jako jsou běžné počítače a videokamery. Klíčem pro využití této techniky v psychologickém výzkumu je jasný výzkumný plán a případně specializovaný software. Zejména je zapotřebí software pro rychlou prezentaci podnětů a přesné měření reakčních časů. Pro tento účel používáme zejména systémy DmDX a Presentation. Ve spojení s běžnými počítači umožňují tyto systémy prezentaci textů, zvukových podnětů i obrázků. Sběr odpovědí je možný pomocí tlačítek i pomocí hlasového spínače.

V laboratoři je stejně tak k dispozici několik stabilních míst pro sběr behaviorálních dat od dospělých pokusných osob: oddělené buňky vybavené počítači. Speciální techniku v laboratoři představují dva aparáty pro sledování očních pohybů, tzv. eyetrackery. Jeden z těchto aparátů je bezkontaktní, tj. dá se použít např. i s dětmi, protože nevyžaduje nasazování helmy s kamerami.

Kromě eyetrackerů jsou v laboratoři k dispozici i některé přístroje pro sledování fyziologických parametrů jako puls nebo kožní odpor.

Přehled vybavení: 

Stolní a přenosné počítače.

Systémy pro tvorbu experimentů DmDX, Presentation.

Eyetrackery Eyelink II (desktop).

Několik videokamer.

Zařízení pro měření kožního odporu a dalších fyziologických parametrů.


Stránka ukládá soubory cookies.

Pokud s používáním cookies naší stránkou nesouhlasíte, nastavte prosím váš prohlížeč.